Zor Meslek Gruplarına Ait İşçi Duruşlarının uMEDErgonomi Yazılımı ile REBA ve RULA Yöntemleri Uygulanarak Ergonomik Risk Değerlendirilmeleri

Akro Mühendislik tarafından geliştirilen uMEDErgonomy yazılımı ile ilgili bir makale hazırladık ve sizlere sunuyoruz. Bu makale içerisinde ; - uMEDErgonomy özellikleri, - uMEDErgonomy nasıl kullanılır ?, - Örnek 2 resim üzerinden REBA analizinin yapılması ve sonuçlarının alınması, - Örnek 2 resim üzerinden RULA analizinin yapılması ve sonuçlarının alınması, - Alınan REBA ve RULA sonuçlarının rapor halinde sunulması gibi yazıları içermektedir.

Fizik Bazlı Parçacık Dağılım Hesaplanması

Poros yapılar ve rashing halkası analizlerinin ön geometrilerinin oluşturulması için geliştirdiğimiz son yazılım Randomize ile: - Fizik bazlı parçacık dağılımı hesaplanabilir - Farklı kap şekil ve boyutları tanımlanabilir - Farklı çap ve sayıda parçacık tanımlanabilir - Parçacık konum ve yapıları çıktı olarak alınabilir Bu şekilde yapısal ve akışkanlar analizlerine girdi geometriler tanımlanabilir. Bu yazılıma erişmek veya özel mühendislik yazılımı ihtiyaçlarınız için bilgi@akromuhendislik.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Endüstriyel Makina Tasarımında Titreşim Problemleri - I

16 Ocak 2014

İçerik

Titreşim, mekanik sistem tasarımcılarının göz önünde bulundurması gereken önemli hususlardan biridir. Titreşim ürünün kalite algısından, dayanımına ve performansına kadar çok geniş bir yelpazede tasarımı etkilemektedir.

Tasarımın başladığı andan itibaren, simülasyon teknolojisini kullanarak titreşim problemleri öngörmek mümkün.

Bu sunumda Autodesk Simulation Mechanical içerisindeki titreşim analizlerinin nasıl gerçekleştirilebileceğini inceleyeceğiz.

Optimizasyon Sonuçlarının İrdelenmesi

Optimizasyon çalışmaları sonucunda elde edilen devasa bilginin işlenmesi ve anlamlandırılması için özel araçların geliştirilmesi gerekebilmekte. Akro Mühendislik olarak son projemizde, sonuçlara değer katabilmek için etkileşimli bir arayüz geliştirerek, sonuçların daha iyi irdelenmesini sağladık. 2 boyutlu grafik, animasyon ve 3 boyutlu görüntüler ile raporlamanın ötesine geçebildik.

The XXVIITH International Conference Research for Furniture Industry

Muğla ve Gazi Üniversiteleri tarafından gerçekleştirilen ergonomi çalışmalarında, sayısal modelleme de önemli bir yer tutuyor. Bizler de bu çalışmalara AnyBody ve Python kullanarak destek veriyoruz. Python ile kuple edilen AnyBody çözümü ile antropometrik dağılıma göre tasarımların ergonomisini incelemek çok daha kolay ve büyük verilerden anlamlı sonuçlar çıkarmak mümkün. Çalışmamız 17 ve 18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan The XXVIITH International Conference Research for Furniture Industry konferansında sunulacak. Konferans Ankara Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Analiz dosyalarımızı temizlemek ve arşivlemek: CleanAfter

Yaptığımız analizler sonrasında, rapor yazmak ve sonuçları müşterilerimize sunmak işimizin çok önemli bir bölümünü oluşturuyor. Sonrasında, hızla bir sonraki projeye doğru koşmak zorunda kalıyoruz. Bilgisayarlarımızdaki disk alanının temizlenmesi, oluşan know-how'ın düzenlenmesi için gerekli dosya temizliği ve arşivleme işlemlerini atlıyoruz. Bu nedenle yaz stajını Akro Mühendislik'te yapan Sistem Mühendisliği bölümü öğrencisi Özlem arkadaşımız ile CleanAfter isimli bir yazılım geliştirdik ve sizlerle paylaşmak istedik. Bilgisayar mühendisi arkadaşımız M.
Subscribe to RSS - blogs